Pasja - Spotkanie sympatyków oraz uczestników maratonów pieszych, rajdów ekstremalno - przygodowych, imprez na orietację oraz wypraw i podróży.

Losowa Fotka

PATRONATMEDIA
Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 387
-> Najnowszy użytkownik: Abel59Y0177915

Konkurs Foto

Marek i Mateusz Miłoszewscy - Z tatą dookoła Polski … na rowerze

Z tatą dookoła Polski

na rowerze

 

 

 

Czy pojawienie się dzieci przekreśla realizację marzeń o podróżach? Czy rower trzeba odwiesić na kołek? Nie, wystarczy przecież jechać tylko trochę wolniej. A warto, bo nie ma nic bardziej integrującego ojca i syna, niż długa, samotna droga. W dodatku na rowerach.

W latach 2007-2011 objechaliśmy Polskę na rowerach.

 

Kiedy zaczynaliśmy Mateusz nie miał jeszcze 8 lat. Pojechaliśmy ze Szczecina do Świnoujścia, a Mateusz jeździł wtedy na małym rowerze, z 20-sto calowymi kołami. Wtedy jeszcze nie myśleliśmy o objechaniu Polski dookoła. Kiedy jednak w kolejnym roku przejechaliśmy polskim wybrzeżem ze Świnoujścia na Hel uznaliśmy, że skoro idzie tak dobrze, to za kilka lat okrążymy cały kraj.

 

 

Po podróży wybrzeżem, w 2009 postanowiliśmy zmierzyć się z inną wielką wodą. Pojechaliśmy wzdłuż Odry, ze Szczecina do źródła.

 

Rok 2010 to malowniczy świat kresów wschodnich. Kraina współistnienia kultur i religii, ale też kraina waśni i konfliktów. Na wschodzie czas płynie wolniej, ludzie mają więcej czasu dla siebie, a przyroda zachwyca swoją czystością.

 

W końcu, na deser, góry i granica południowa. W 2011 zaczęliśmy w Zgorzelcu, na granicy niemieckiej, by skończyć w Przemyślu, tuż przed Ukrainą.

 

 

W czasie naszych wypraw przejechaliśmy ponad 3200 km. Ale nie to jest najważniejsze. Nawet nie to co zobaczyliśmy po drodze, choć Polska jest piękna „z każdej strony”. Największą pamiątką z podróży są wspomnienia tych wszystkich wspaniałych ludzi, których spotkaliśmy po drodze. Osób, które nas przyjęły pod swój dach, nakarmiły, pomogły, pokazały drogę albo po prostu zatrzymały się, by z nami porozmawiać. Takich spotkań były dziesiątki w czasie każdego wyjazdu. To one sprawiają, że już myślimy o kolejnych wyprawach na spotkanie naszych przyjaciół, których … dopiero poznamy w drodze.

 

Więcej: rower.memorek.pl

www.facebook.com/ztatadookolapolski

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.07
944,734 unikalne wizyty